PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8911}

Dowód życia

Proof of Life
6,8 26 301
ocen
6,8 10 1 26301
6,0 4
oceny krytyków
Dowód życia
powrót do forum filmu Dowód życia

W zasadzie po 10 minutach można już przewidzieć zakończenie. Film typowo hoolywodzki, nic specjalnego. Na plus rola Crowe'a, na duży minu Meg Ryan, wypadła bardzo sztucznie i nieprzekonywująco. Film można obejrzeć, ale nie należy nastawiać się na jakieś specjalne wrażenia. Ogólnie 6/10

ocenił(a) film na 9
otrekg

Oj ślepniesz,ślepniesz....Meg była bardzo wiarygodna albo bardzo dobrze zagrała...

ocenił(a) film na 6
adso41

Ona sprawdza się w romansidłach, ale jeśli chodzi o "poważniejsze" role - mnie kompletnie nie przekonuje. Jest jakaś taka sztuczna, ma przerysowane ruchy. Tak, jak w przypadku Crowe'a - jestem w stanie całkowicie zapomnieć się, oglądając film i płynąć wraz z akcją, tak - kiedy oglądam scenę z Meg - mam jakieś dziwne odczucia. Moim zdaniem nie jest dobrą aktorką.

ocenił(a) film na 9
miss_obscene

Częściowo masz rację ale to wina pewnego zaszufladkowania jej przez nas samych-widzów, bo jakże rewelacyjnie zagrała np. w "Bezsenność w Seattle".Chociaż ja osobiście nie pamiętam by niewiarygodnie wypadła w "Szalona odwaga"-odrazu się zastrzegę że w roli żołnirza widziałem ją już dość dawno.Co do roli w tym temacie to chodziło mi raczej o to że dla mnie zagrała pod wpływem chemii-coś jakby fluidami od niej biło do Russela,ale to takie moje prywatne odczucie.Pisząc tą wypowiedż pomyślałem też że ja sam mogę być trochę niewiarygodny bo Meg mi się poprostu bardzo podoba gdy płacze.

adso41

Co do fluidów między Meg a Russelem, to masz rację ;) Spotykali się w roku 2000/2001. Być może te emocje w jakiś sposób przekazali w filmie

ocenił(a) film na 5
adso41

Jakbyś zobaczył jej prawdziwe łzy to już nigdy by ci się nie spodobała. Jakbyś zobaczył ją bez makijażu to przeklinałbyś to że jesteś facetem. A jakbyś zobaczył ją płaczącą bez makijażu to popełniłbyś samobójstwo :) To ciekawe jak aktorzy dziwnie płaczą - normalnie puchną powieki, skóra się czerwieni a sama twarz się wykrzywia w mało seksowny sposób, ale spadłaby oglądalność, a prawdziwość doceniłaby tylko niewielka grupka miłośników prawdziwego kina. Szkoda. Co do filmu to dwa słowa - NIC SPECJALNEGO - perfekcyjnie go oddają.

ocenił(a) film na 5
otrekg

Film miał bardzo duży potencjał. Mógł być o wiele ciekawszy merytorycznie a zrobiono z niego papkę, w której skład wrzucono zagrywki charakterystyczne dla melodramatów i stricte amerykańskiego kina akcji. Szkoda bo momentami było interesująco - tylko momentami... Generalnie zgadzam się, że obraz jest zbyt przewidywalny i nadto amerykański. Co do aktorstwa to byłoby o wiele lepiej gdyby obsada była mniej gwiazdorska i efekciarska... I również tutaj moje odczucia, szczególnie co do Meg Ryan, są zbliżone - niestety :(

ocenił(a) film na 6
otrekg

Zgadzam się z każdym słowem.

otrekg

Dokładnie, gdyby nie słabiutka Ryan byłoby 7. a tak tylko zrąbała ten film swoim drętwym graniem, szkoda.

ocenił(a) film na 5
otrekg

crowe tez bez szalu ale i tak >>>ryan. wystep ukradli kessler i morse

ocenił(a) film na 4
otrekg

Zgadzam się ze wszystkim , Meg Ryan w ogóle mnie nie przekonała, a wręcz irytowała.

otrekg

Jak ty taki przewidywalny jestes, to zatrudnij sie jako wrozbita do jakies programu.
http://www.youtube.com/watch?v=jSmkVOtVYVQ

otrekg

Crowe jest świetny, ale film ma jednego dużego minusa a jest nim Meg Ryan

otrekg

Myślałam, że tylko mnie irytowała Meg a tu widzę, że nie jestem jedyna :).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones