PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=161892}

Kobiety

The Women
5,6 14 732
oceny
5,6 10 1 14732
3,7 3
oceny krytyków
Kobiety
powrót do forum filmu Kobiety

Patrząc na obsadę liczyłam na dobre kino, niestety film pokazuje kobiety jako głupie infantylne idiotki. Mało śmieszny i płytki do bólu. Całość okraszona frazesami typu bądź sobą, a rozkwitniesz. Scenarzyści hołdują zasadzie ,, lepiej płakać w Mercedesie niż w PKSie” toteż, główna bohaterka oddaje się rozpaczy pośród luksusu we wspaniałej rezydencji wspierana przez wierną służbę, która kocha swoją panią.

heliconia

Dokładnie. Aż wstyd.

felis5

Wstyd bo jest bogata?- To nie zmienia tego dlaczego rozpacza.

buterfly

Wstyd jak ukazano kobiety.

felis5

Czyli jak? - post heliconia tego nie wyjaśnia.

buterfly

Jako istoty słabe, uzależnione od mężczyzn, które zastanawiają się czy "nie widzieć" zdrady. Ba nawet nie zdrady tylko nowego związku partnera. Do tego stereotypowo ukazane jako zawistne plotkarki. Do tego średnio lojalne wobec siebie wzajemnie. Mi taki obraz kobiet się nie podoba.

felis5

Okej dzięki za odpowiedz - Cóż są też takie produkcje które na tym zbiły też swoją popularność, jednak rozumiem nie każdemu to odpowiada ;)

buterfly

Masz rację. Wiele takich było. Ale ja bardzo szanuję kobiety i przeszkadza mi takie ich przedstawianie. Wiem że takie są. Całkiem sporo. Ale tu mówiły o świecie wykształconych, inteligentnych kobiet żyjących w centrum świata. Prawie żaden facet nie zgodziłby się na takie traktowanie w tym szczególnie brania na poważnie opcji "niewidzenia" takiego romansu. Kobiety które znam ... też nie.

felis5

Też niezbytnio odpowiada mi przedstawianie tak kobiet, tylko jak sama zauważyłaś takich kobiet jest coraz więcej i to właśnie takich które przedstawiają się jako wykształcone osoby i to jest coraz bardziej przerażające ):

buterfly

To prawda. Mała poprawka - jestem facetem.

felis5

A okej sorki :)

buterfly

Nic się nie stało.

felis5

Teraz przynajmniej już nie popełnię tego błędu ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones