PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8911}

Dowód życia

Proof of Life
6,8 26 324
oceny
6,8 10 1 26324
6,0 4
oceny krytyków
Dowód życia
powrót do forum filmu Dowód życia

Kto ma do kogo wrócić

ocenił(a) film na 6

Bardzo ciekawy pomysł - bardzo ciekawie zmarnowany. Przez cały czas zastanawiałem się, po co to wszystko się dzieje. Im bardziej negocjator starał się odzyskać zakładnika, tym bardziej gmatwał sobie sytuację z Alice. Powinien pojechać do tej dżungli, osobiście zastrzelić zakładnika, a potem by żył z Alice długo i szczęśliwie, prawda? Na szczęście była jedna króciótka scena (za krótka), która to jakoś wyjaśniała. Okazuje się, że negocjator sam ma do kogo wracać, że czeka na niego żona i syn. Ten wątek powinien być mocniej wyeksponowany. A że i Alice miała na kogo czekać, stąd więc zakończenie takie a nie inne - ale przynajmniej w miarę prawdziwe. Wychodząc z kina słyszałem jak ktoś rozczrowany mówił: "a już myślałem, że ona wysiądzie z tego dżipa i wróci do niego". Dobrze, że nie wróciła. Tak jest bardziej prawdziwie. Tylko że ta prawdziwość jakoś nie pasowała mi do bajkowej scenerii i komiksowej akcji. Dam tylko 6. [27 marca 2001, Polonia, Łódź]

ocenił(a) film na 8
Mario

Nie zmienia to faktu, że to owo prawdziwe zakończenie było cholernie smutne i to dla całej trójki...Terry i Alice sie kochali i było to widać na końcówce, a on do końca miał nadzieje że jednak wróci..Peter też donyślał się chyba, że oni coś do siebie poczuli.Ostatnie 10 minut to po prostu piękna gra twarzani i mimiką...Niemal bez słów...Każde z nich było tak naprawdę nieszczęśliwe...

ocenił(a) film na 9
Mario

Kurczę, film oglądałam 10 lat temu, nie pamiętam tego, że Terry miał żonę i dziecko, muszę chyba odświeżyć pamięć seansem :)

ocenił(a) film na 9
malll

Jak powiedziałam, tak zrobiłam. Konkretnie syn miał 13 lat a żona była już byłą żoną z nowym mężczyzną Michaelem (początek filmu, jakaś 10 minuta, scena na boisku, Terry mówi synowi, że nie da rady być na meczu i pyta, czy ma zadzwonić do "mamy i Michaela" żeby przyszli na mecz-czy coś w tym stylu).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones