PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8911}

Dowód życia

Proof of Life
6,8 26 320
ocen
6,8 10 1 26320
6,0 4
oceny krytyków
Dowód życia
powrót do forum filmu Dowód życia

Pytanie...

ocenił(a) film na 8

O co chodzi z tym Danielem Olbrychskim i Zbigniewem Zamachowskim w aktorach?? :/ Mam nadzieję, że mi się nie przywidziało

ocenił(a) film na 6
Adiocya

tez nie wiem o co chodzi, jakos nie widzialem w tym filmie polskich aktorow:D niech ktos to wyjasni!!!

Adiocya

W "Dowodzie życia" wystąpił Zbgniew Zamachowski na początku filmu jako kierowca Russella Crowe.Trzeba się tylko przyjżeć uważnie!

ligos22

Właśnie myślałam ze mi się przywidziało. Ale nie, patrzę jest w obsadzie. Rzeczywiscie trzeba uważnie patrzeć bo łatwo to przegapić. W Polsce dobry aktor a w Stanach gra kierowcę przez 2 sekundy:/

ocenił(a) film na 6
ligos22

No, dobra. Zamachowski jako kierowca. A gdzie Olbrychski?

_Pablos_

jego nie widzialam ale nie oglądałam do konca. nie sądzicie że lekko lipa ze zamachowski i olbrychski mieliby grac jakiechś tam ciuli w amerykanskim filmie?

alien_2

Ciul nr 1 miał dwie sekundy.
Ciul nr 2 - niepotwierdzone nawet dwie sekundy.

ligos22

ahaha, rzeczywiscie :P. Nie zwrocilem uwagi za pierwszym razem. 2 sekundy?? On byl pokazany przez 1/4 sekundy. Ahaahahah umarlem teraz :P

ocenił(a) film na 6
zwier

Ja Zamachowskiego to akurat od razu zauważyłam, ale faktycznie Daniela Olbrychskiego tam nie było. Dokładnie patrzałam na napisy końcowe,ale nie widziałam, choć Zamachowski został wymieniony. Głupio, że jacyś nieznani, angielscy aktorzy zagrali tak długo w tym filmie,a nasi aktorzy z takimi dorobkami załapali się na kilka sekund. Świadczy to chyba o naszym kinie, bo aktorów mamy dobrych. Porażka!

Ajza

patrzałam? boże...

film super, gwiazdorska obsada, spokojnie można polecić, 8/10.

zwier

No...
Chyba specialnie wtedy tą głowę odwrócił żebyśmy go widzieli bo nawet słowa nie powiedział.
No cóż, trzeba się przyzwyczaić że polscy aktorzy mogą zagrać w amerykańskich wysokobudżetowych i ciekawych produkcjach tylko epizody <choć nie wiem czy to można już nazwać epizod>
Film fajny. 9/10

Adiocya

Moje zdanie jest takie, to że w filmie amerykańskim graja polscy aktorzy przez 1,4 sekundy nie ujmuje im nic z aktorstwa a wrecz przeciwnie:) Zarówno Zamachowski jak i Olbrychski nie musza udowadniac swojego talentu i geniuszu w grze aktorskiej. Moim zdaniem ich "udzial" w takim filmie to taka odskocznia, kazdy jako dziecko ogladał amerykanskie filmy, ja jeszcze pamietam schylek PRLu i to wtedy bylo naprawde przezycie/ Wydaje mi sie, że to byla po prostu wycieczka, wakacje a nie ukrywajmy, nawet dla aktorów taka wytcieczka to spory wydatek, wiec juezeli mozna zobaczyc "fabrykę snów" od srodka i czesciowo dostac zwrot kosztów to czemu nie? Pamiętam kiedys w wywiadzie Z. Zapasiewicz powiedział odnosnie udzialu w bzdetnych serialach i reklamach pewne zdanie ktorego sens brzmial: Aktorstwo, sztuka, gra na deskach teatru w niczym nie przeszkadza aby wziasc udzial od czasu do czasu w reklamie, jestem zwyczajnym człowiekiem i mam rodzine - przecież z czegoś muszę żyć. Nie zapominajcie, że sztuka, gra aktorska i talent w dzisiejszym swiecie maja niewiele wspolnego z pieniedzmi, dowód - proszę - DODA;DDD

Renton

Ależ nie twierdzę, że ujmuje im to czegokolwiek. Wydaje mi się tylko, że to smutne iż wysokiej klasy polscy aktorzy nie mają szans wykazać się czymś światowej publiczności. Do Dowodu życia pewnie też dostali się tylko przez Idziaka. Dlatego jest i będzie w sercu jakiś niedosyt.
A tak przy okazji to gdzie ten Olbrychski? Bo Zamachowski jest, a ten? Nie widze...

użytkownik usunięty
dominika342

taka ciekawostka, podobno część ujęć w filmie realizowana była na poligonie w Biedrusku, niedaleko Poznania ;)

Renton

Ty, tu Renton nie "filozuj", że jakaś wycieczka, że odskocznia, że fabryka snów i holywood, że częściowy zwrot kasy, bo zdjęcia tej akcji kręcone były w Polsce i dlatego mamy tu Zamachowskiego.

simon89_2

Na Serio?!
Trzeba było mi wcześniej powiedzieć. Najlepiej w 1999 roku to bym pojechała taam. Może jakiś autograf by się zarobiło...:p

dominika342

Gdzieś czytałam, że film był również kręcony pod Poznamiem, więc można powiedzieć, że polscy aktorzy mieli robotę "na miejscu" ;) A co sie tyczy filmu, to ja równieź nie zauważyłam Olbrychskiego... A szkoda... :)

ocenił(a) film na 8
Adiocya

Zamachowskiego tez nie widzialem, a nie byl on moze jednym z ruskow ktorzy byli pokazywani na poczatku filmu? nie przypatrzylem sie dobrze ale tez mogl byc ktorymkolwiek z nich
tak w ogole w napisach koncowych przewinelo sie nazwisko Lew Rywin, widzieliscie tez? to chyba byla polowa ciagu napisow, jak pokazano gory
nie mam tego filmu nigdzie, widzialem jedynie w TV, wiec nie moglem sprawdzic tego dokladniej

ocenił(a) film na 7
el_burito_2

hah, ja też widziałam Zamachowskiego
przynajmniej tak mi się wydawało, bo pojawił się rzeczywiście na moment :P

ocenił(a) film na 8
el_burito_2

oo, chodizlo mi o Olbrychskiego, Zamachowskiego to pol twarzy jedynie widzialem,

el_burito_2

Ja mam ten film na DvD.
W najbliższym czasie spróbuje obejrzeć te napisy końcowe.
Czyżby też Lew Rywin?!!?

ocenił(a) film na 8
dominika342

chodizlo mi o to w napsiach jest nazwisko i imie sie ukazalo, albo ja cos zle skojarzylem

el_burito_2

Ten film Się coś okropnie spolszczony robi:)
Niestety narazie nie sprawdzę czy był czy nie bo się rodzinika zjechała no i teraz tak głupio. Trzeba się nimi zająć i dogadzać.

ocenił(a) film na 8
dominika342

okay ja poczekam, ale mam nadzieje ze sprawdzisz dokaldnie, bo nie wiem czy to wyobraznia czy to fakt byl

el_burito_2

Sprawdzę napewno...
<za krótki za krótki>

el_burito_2

Ale jaja!! Nie wydawało Ci się, z tym filmem naprawdę miał coś wspólnego Lew Rywin. A odkryłam to przypadkiem bez oglądania kolejny raz filmu.
Wejdż w ten link;
http://www.filmweb.pl/%22Zawsze+poszukuję+historii%2C+które+są+ekscytujące+i+zaw ierają+w+sobie+dramatyzm%22+-+spotkanie+z+Taylorem+Hackfordem%2C+reżyserem+%22Do wodu+życia%22,News,id=15409


Okazało się że on był odpowiedzialny za sceny kręcone w Polsce.

ocenił(a) film na 8
dominika342

hehe
dzieki za potwierdzenie
i za znalezienie tego linku :)

ocenił(a) film na 6
Adiocya

Jest Zamachowski jako kierowca Russela Crowa, na początku filmu, w Czeczeni. Ostatnio oglądałem i nie specjalnie się przyglądając, rzucił mi się w oczy.

użytkownik usunięty
_Pablos_

wlasnie wszystkie sceny z Czeczenii byly krecone u nas w Polsce ;)

ocenił(a) film na 7

hah, jak widać polska najbardziej przypominała im tą czeczenie.

Adiocya

Zamachowski jest w 00:02:52
http://img199.imageshack.us/img199/9097/proofoflifezamachowski.jpg
Olbrychskiego nie namierzyłem.

Bruno

Ja też do teraz - stan na 19.IV.2022. Możesz czekać kolejne 13 lata (do 2035), aż ktoś go wykryje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones